Ezen az oldalon:
Mikor valaki vállalkozni kezd Magyarországon, még könnyen kézben tartja a dolgokat: Mindig vigyáz a szerszámaira, a céges autóját nem hajtja túl feleslegesen: a kockázatokat csak úgy vállalja, ha azokat tudja minimalizálni. Ahogy nő a vállalkozás, annál inkább kikerül a kezünkből a gyeplő, és annál nehezebb vigyázni a drága eszközökre, annál nehezebb mindig ott ülni a céges autóban, annál kevésbé tudjuk tudatosan és állandóan óvni a céges vagyont.
A hosszú évek munkájával felépített egzisztenciánk, megszerzett értékeink biztonságát nem szolgáltathatjuk ki a véletlen szeszélyeinek. A figyelmetlenségekből, a véletlenekből, és a kiszámíthatatlanból is bármikor létrejöhet egy olyan helyzet, ahol veszélybe kerül a vállalkozás. Legyen szó arról, hogy hirtelen, nem kalkulált kiadásra kerül sor, fizetésképtelenségről, vagy balesetekről, munkatársaink megsérüléséről, minden helyzetre van megoldás, minden kockázatot tudunk csökkenti. A megoldást pedig vállalati vagyonbiztosításnak hívják.
Mit véd a vállalati vagyon biztosítás?
Vagyoni kárainak fedezetére a tényleges kockázatkezelési igények szerinti vagyonbiztosítási csomag állítható össze a vállalkozások és intézmények részére. A tűz és elemi károk biztosítása mellett olyan kiegészítő biztosítások is választhatók ügyfeleink részére, amelyek a biztosítható vagyoni kockázatok szinte teljes körére fedezetet nyújtanak. A vagyonbiztosítási csomagban igénybe vett egyes biztosítási elemeket ügyfeleink a tűz-robbanás és villámcsapás kockázatok fedezetét magában foglaló alap-vagyonbiztosítás mellett – a kockázati viszonyok figyelembevétel mellett – szabadon választhatják meg.
A vállalkozások vagyonbiztosítása a tűz, robbanás, valamint villámcsapás kockázatokra igénybe vehető alap-vagyonbiztosításra épül. Az alap-vagyonbiztosítás további biztosítási elemek igénybevételével kiterjeszthető a vihar, árvíz és felhőszakadás, jégverés és hónyomás, vezetékek törése, idegen légi és földi jármű vagy tűzoltó berendezések meghibásodása okozta károk, elektromos áram okozta tűzkárok, tűzkár nélküli füst- és koromszennyeződés, a villámcsapás másodlagos hatásával összefüggő kockázatokra. A tűz- és elemi károk biztosítása a működő vállalkozások, intézmények valamennyi saját vagyontárgyára, illetve a kártérítési felelősséggel használatukban lévő idegen vagyontárgyakra köthető.
Az alap-vagyonbiztosítás mellett kiegészítő biztosítások köthetőek, melyek keretén belül további biztosítási események bekövetkezésével okozott károkra is fedezetet nyújtunk. A kiegészítő biztosítási elemeket ügyfeleink igényeik és kockázati viszonyaik szerint választhatják meg. A kiegészítő betöréses lopás és rablásbiztosítás a biztosított vagyontárgyak eltulajdonításával okozott olyan károkra nyújt fedezetet, melyek lezárt helyiségbe történt dolog elleni erőszakkal, külsérelmi nyomok hátra hagyásával történt behatolás következményei. A biztosítás kiterjed a feltételekben meghatározott rablás, és küldöttrablás okozta károkra is.
A kiegészítő üvegtörés-biztosítás az alap-vagyonbiztosításban biztosított épületek, építmények szerkezetileg beépített üvegezésében, nyílászáróinak üvegezésében, belső üvegezésében, üveg cégtábláiban és üvegfóliáiban bekövetkező károkra nyújt fedezetet.
A kiegészítő tűzüzemszünet-biztosítás az alap-vagyonbiztosításban foglalt tűz, robbanás és villámcsapás káresemények okozta olyan üzemszüneti veszteségekre nyújt védelmet, amely veszteségeket a biztosított folyamatos üzemmenet mellett kigazdálkodhatott volna.
A vállalkozások és intézmények vagyoni káraik mellett a gazdálkodási, működési körükben bekövetkezett, nem várt események miatt kártérítési felelősséggel is tartozhatnak. Ezen kockázatok kezelésére az alap-vagyonbiztosítás mellett igénybe vehető felelősségbiztosítási elemekkel bővíthetik ügyfeleink biztosítási fedezetüket. A felelősségbiztosítási csomag elemeit a tevékenységi körnek, termelési és szolgáltatási tevékenység sajátosságainak megfelelően kínáljuk.
Mire kell figyelnünk a vállalati vagyon biztosítás megkötésekor?
A Vállalati vagyonbiztosítás ahhoz, hogy megfelelően védje a céget, értékeit, tevékenységét, mély ismeretet követel meg mindkét fél esetén a cég tevékenységéről, és annak prioritásairól. Amennyiben a cég lehetőségeinek megfelelő díjjal, potenciális kockázatokat figyelembe véve, a lehetséges kárösszegeket kalkulálva történik a biztosítás megkötése, annál biztosabb, hogy kár esetén nem ér minket kellemetlen meglepetés, mikor a biztosító nem, vagy sokkal kevesebbet fizet, mint az szerintünk fontos lenne.
Amit el kell fogadni, hogy a vállalati vagyonbiztosítás, és annak díjainak kiszámítása komplex folyamat: több száz opció közül kell a megfelelő kombinációt kiválasztani. Mindig lehet olcsóbb kötvényt ajánlani, de az a kötvény nem biztos, hogy valójában véd is minket. Ezért érdemes a vállalati vagyonbiztosítást olyan nagybetűs partnerrel megkötni, aki hajlandó végigvezetni minket a teljes folyamaton, és akivel vagyunk olyan üzleti kapcsolatban, hogy valóban olyan kötvényt ajánl a vállalkozás számára, amely azt meg is védi.
Adatait a törvényeknek megfelelően, bizalmasan kezeljük. NAIH szám:
Én vagy kollégám hamarosan felveszi Önnel a kapcsolatot!